יום שלישי, 5 בנובמבר 2013

זן-שיאצו על פי נעמי - שיעור מספר 4


התחלנו את השיעור בישיבה שקטה.
את המתיחות אותן אנו עושים בתחילת השיעור, תרגלנו עם תנועות הידיים לכל מרידיאן.
מתיחה בזוגות, ואז מתיחת המרידיאן בשכיבה על הגב. למדנו למתוח, כשהגוף בתנוחה אחרת, להתכוונן בתוכנו לפתיחת המרידיאן על יד כדור אור צבעוני, המתאים לצבע המתיחה.
למדנו על הגוף כפרקטל, והשכבות הפנימיות שלו נמשכות אל תוך עמוד השדרה האנרגטי שהינו בצבע זהב, ולתוך צינור הכסף שבתוכו. כשאנו עובדים עם שלושה צבעים בתנועה סיבובית, אנו מביאים את הגוונים מתוך העומק. והתוצאה, היא פתיחה רבה יותר במסלול האנרגטי.
חזרנו על המתיחות בגב ואז הוספנו את הדרך לעבוד על החוליות, בעדינות, ולששה כיוונים. חווינו את הסוטול והעומק שעבודה עדינה זו מכניסה אותנו.
למדנו את הדרך להפעיל ערכת עזרה ראשונה הטמונה בידיים. כשאנו בוחרים קצה מרידיאן ואת ההשתקפות שלו כדי לעזור ברגעים שיש צורך בעזרה מידית. כמו כאבי ראש, כאבי גב, נקע, בחילות כאבי מחזור ועוד.
השתמשנו בשלוש שאלות כדי לבדוק האם בחרנו נכון.
1. הכאב יורד? כן - בחירה נכונה, לא - בחירה לא נכונה
2. הכאב עולה? - כן - בחירה לא נכונה, לא - להמשיך להקשיב
3. יש שינוי? - כן- בחירה נכונה, לא - בחירה לא נכונה.
גם כאן, יש צורך לנו כמטפלים להפעיל את החיבור לאדמה ולעבוד מתוך הקשבה.
הסיבה לשימוש בכפות הידיים לעזרה ראשונה היא, משום שזה קצה הגוף. לקצה השפעה חזקה על המרכז. כמו שהעלים בקצה העץ הם הסופגים את אור השמש ודרכם מתרחש האידוי. העלים בקצה, משפיעים על העץ כמכלול. כף היד, משפיעה על מרכז הגוף.

עבדנו בשיעור גם להרגיש את המרידיאנים בגוף שלנו. בעיקר את מרידיאן שלפוחית השתן שעובר לאורך הגב. כשאנו עושים את מתיחות הגב תוך התכוונות מדויקת יותר, העבודה נהית עמוקה ופשוטה.

המתיחות הן הכלי שלנו לריפוי עצמי ולאבחון עצמי. אני מכירה את הספקנו האומרת כי, תמיד כשמותחים פעם שנייה, הגוף גמיש יותר. אז, אנה תרגלו. גם פעם שנייה, ואז הפעילו את הכלים וראו את ההבדל. כוונה מדויקת עושה את כל ההבדל ופותחת מעברים אנרגטייים. ההשלכות של המשפט הזה הן עצומות לכל תחום בחיים.

אני יוצאת מהשיעור של הבוקר עם התחושה של רב מימדיות. תוהה לפעמים האם לא מעמיסה עליכם באופן הזה, ומצד שני, ברור לי בתוכי, כי כך צריך ללמוד היום. מהתחלה, להבין ולחוות אחדות ורב מימדיות. האסימון יפול ברגע הנכון
שיהיה לנו המשך שבוע נפלא
נעמי

תגובה 1:

  1. נעמי - בוקר טוב. ניפלא. כבר כמעט הגעתי אליך פעם לסדנא שאייל שני ארגן בדרום, ואז זו בוטלה. בטוחה שתבוא הזדמנות אחרת. בברכה. דינה

    השבמחק