יום חמישי, 19 בדצמבר 2013

זן-שיאצו על פי נעמי - שיעור 9

שלום לכם
השבוע שאחרי הסערה...
למדתי מחדש כמה כף בבית עם אש האח והחום שהיא מפיצה.
למדתי כמה אנו מחוברים אחד לשני בפשטות של עזרה הדדית.
במסעותיי להר הגבוה, זה אחד הדברים שתמיד מפעימים אותי, תנאי השטח לא פשוטים בכלל, להשיג עצים למדורה, הקושי שבטיפוס הרים וקר, ברררר,  ותמיד הבדואים שפוגשים על הדרך מקשיבים למה האדם שבא אליהם צריך. זו התבוננות והקשבה אחרת ממה שקורה כאן בדרך כלל.

כשלומדים לחיות על פי הטבע, מקבלים המון מתנות. אחת מהן היא ההקשבה, ובזמן הסערה, עם שלם היה חייב להקשיב. איתני הטבע דיברו בעוצמה ולא נתנו להסיח את הדעת מהדברים הפשוטים והקיומיים - איך ליצור חום, למי להגיש  עזרה ואיך מתמודדים ללא חשמל. שיעורים מדהימים ולא פשוטים להרבה מהאנשים. אבל פותחי לב.  עברנו כולנו טיהור דרך הלבן הזה והגשם והקור.
אני מאוהבי החורף והסערות...

ומה למדנו השבוע בכיתה?
היה שיעור מאד פרקטי, ועברנו בו דרך ארוכה.

התחלנו במדיטציה, בה הסברתי לכם את ה"תפוז" שמקיף אותנו. צבעוני ויפה, והשתמשנו ב"מיתרים" שבו כדי ליצור פתיחה למרידיאנים

המשכנו בחזרה על טיפול דרך מתיחות של ראות, מעי גס, טחול וקיבה. מרידיאנים אלו מחברים אותנו לעולם. שלושה מתוכם (ראות, מעי גס וקיבה), עשויים מעור חיצוני שהתקפל פנימה ולכן הם מחברים בין פנים וחוץ. הטחול/לבלב מחובר אל הפרשת האינסולין והזנת הלב באנרגיית אהבה שהינה גם כוח העילוי הנגדי לכוח המשיכה.
סיכמתי מבחינה תאורטית את המשמעות של מרידיאנים אלו, למרות שקראתם בספר (??????????). תמיד טוב לשמוע מזווית נוספת. מכיוון שאיני יכולה לחזור על ההרצאה, אבל חגית היקרה הקליטה אותה, אני מקווה שבקרוב אשלח אותה על גבי המדיה, אני מפנה אתכם לאתר כדי לקרוא על אלמנט המתכת (ראות ומעי גס)  ואלמנט האדמה (טחול וקיבה)

אחרי הסיכום, המשכנו לחקור את זוג המרידיאנים הבא במעגל - הלב והמעי הדק. וחווינו כמה וריאציות למתיחה של הגפיים בתנוחה הנכונה.

ועדיין הספקנו, אחרי ארוחה טעימה וכוס תה, לעבוד על הכתף בשכיבה על הבטן, ולהרים את השכמה וכך לפתוח את מרידיאן הלב, המעי הדק וכיס המרה.

מה שבעצם קרה בשיעור, בלי ששמנו לב, או אולי כן... שעבדנו על איזור הכתפיים שתפוס כל כך אצל הרבה אנשים מכמה כיוונים שונים. ראינו גם, שמתיחה מדויקת של המעי הדק בידיים, מרפה את העומס בצוואר, ואילו ברגליים, היא מרפה עומס בגב תחתון.

והכי חשוב - להתאמן. להתאמן ולהתאמן. זה בהחלט היה הרבה חומר ועמדתם בו בגבורה!
סוף שבוע נעים.
נעמי

"תפוז"


מתיחה למרידיאן הראות

מתיחה למרידיאן המעי הגס

מתיחה למרידיאן הטחול

מתיחה למרידיאן הקיבה

מתיחה למרידיאן הטחול


מתיחה למרידיאן הקיבה

מתיחה למרידיאן הראות

מתיחה למרידיאן המעי גס

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה